Kaljanai, kaljano priedai, kaljano angliukai internetu

KALJANAI IR KALJANO KULTŪRA

Bongai ir kaljanai – kaip naudoti?

BONGAI IR KALJANAI - KAIP NAUDOTI?

Bongai – tai vandens pypkių rūšis. Bongas naudojamas kanapių, mišinių iš tabakų ir kitų medžiagų rūkymui. Šis prietaisas gyvuoja jau šimtmečius. Teigiama, jog žodis “bongas” kilęs iš žodžio “baung” – bambuko vamzdelio, kuris buvo naudojamas piktžolėms rūkyti. Šiais laikais bongai atrodo kur kas sudėtingiau nei paprastas bambuko vamzdelis, tačiau principas išlieka tas pats, koks ir buvo sukurtas prieš šimtus metų. Toliau skaitydami detaliau sužinosite kas yra bongai ir kodėl jie jūsų organizmui nėra geriau nei kitas, betkuris rūkymo įrenginys ar priemonė.

BONGAI IR JŲ KILMĖ

Azijoje atsiradęs, tradicinis prietaisas. Konkrečiai žiūrint, kilęs iš Tailando ir Indonezijos ir išplitęs į Naująją Gvinėją bei Filipinus. Pagrindinė medžiaga iš kurios gaminami bongai buvo bambukas. Bongo pavadinimas atsirado iš tajų kalbos.

2013 metais Rusijoje atliekant kasybos darbus paaiškėjo, kad skitų genčių vadai prieš 2400 metų kanapes ir opiumą rūkė auksinėmis bongomis. Tokia informacija paaiškėjo, kai statybininkai išvalė žemę elektros linijos statybai.

Bongai intensyviau rūkyti buvo pradėti Kinijoje vėlyvojoje Ming dinastijoje (XVI a.) Po pasaulį ėmė plisti Šilko kelyje per Persiją. Nors paprastai bongus naudojo ir paprasti žmonės, yra žinoma, kad imperatorienė Dovager Ciksi naudodavo būtent bongus. Kinijos imperatoriškojo namų ūkio departamento duomenimis, ji palaidota ne mažiau kaip su trimis bongais. Yra išlikusių šios imperatorienės bongų kolekcijų, kai galima pamatyti rūmų muziejuje.

BONGAI IR KALJANAI - TAS PATS?

Iš tiesų, bongo principas panašus kaip kaljano – dūmai prieš patenkant į burną turi praeiti vandenį. Dažniausiai bongas gaminamas iš keramikos ar stiklo medžiagų. Būtent nuo pačio kaljano skiriasi tuo, jog neturi žarnos, o tik į patį bongą įtaisytą vamzdelį, kuris yra standus. Kaip ir kaljane, vietoj vandens bonguose žmonės naudoja ir kitus skysčius. Nerekomenduojama naudoti alkoholinių gėrimų ar stiprių tonizuojančių arbatų. 

AR BONGAI KENKIA SVEIKATAI?

Deja, bet taip.

Remiantis JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro patikimų šaltinių ir kitų sveikatos organizacijų duomenimis, dūmai kenkia plaučių sveikatai, neatsižvelgiant į tai, ką rūkote, dėl kancerogenų, išsiskiriančių deginant medžiagas. Rūkydami marihuaną per bongus, galite pakenkti plaučių audiniams ir sukelti randus bei pakenkti plaučiuose esančioms mažosioms kraujagyslėms.

Polinkis giliai įkvėpti ir sulaikyti kvėpavimą, kai rūkote bongą, reiškia, kad gaunate daugiau nuodingų medžiagų. Be to, bongas iš esmės yra būdas gauti daugiau dūmų į plaučius, tuo pačiu padarant tuos dūmus malonesnius įkvėpti. Visi šie aspektai leidžia lengvai persistengti naudojant bongą.

Dar viena rizika, kurią reikia nepamiršti, yra susijusi su plastikinių bongų naudojimu. Plastikai, kuriuose yra chemikalų, tokių kaip BPA ir ftalatai, buvo siejami su neigiamu poveikiu sveikatai, įskaitant vėžį. Nepaisant bongų pavojaus sveikatai, atsižvelgiant į jūsų gyvenamąją vietą ir vietinius įstatymus, turint bongo su marihuana ar net tik kai kuriomis liekanomis, galite patekti į teisėsaugos akiratį. Tyrimai taip pat rodo, kad tik marihuaną vartojantys rūkaliai dažniau naudojasi sveikatos priežiūros paslaugomis, susijusiomis su kvėpavimo takų ligomis, nei nerūkantys, nepaisant metodo, naudojamo dūmams įkvėpti.

Galbūt trūksta informacijos apie kaljanus? Prisijunkite prie kaljano mėgėjų grupės, kurioje nariai atsakys į jums rūpimus klausimus.

SKAITYKITE DAUGIAU

KAIP IŠSIRINKTI KARŠČIO KAMERĄ?
KAIP IŠSIRINKTI VALYMO PRIEMONĘ KALJANUI?
KAIP IŠSIRINKTI KALJANO TAURELĘ?
AR SAUGU VARTOTI AKMENĖLIUS KALJANUI?
KUR LIETUVOJE ĮSIGYTI KALJANO PREKIŲ?

Dar neapsilankei pas mus? Kviečiam kavos!

Kaune, Marijampolėje ir Klaipėdoje.

Jūsų krepšelis
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje. Naršydami šioje svetainėje jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimu.