Kaljanai, kaljano priedai, kaljano angliukai internetu

KALJANAI IR KALJANO KULTŪRA

Kaljanų apžvalgos

Karščio kamera kaljanui – kokią pasirinkti?

Karščio kamera yra vienas iš karščio valdymo būdų. Šiame tekste sužinosite apie 3 populiariausius karščio valdymo būdus. Pradedantiesiems kaljano mėgėjams visada kyla daug klausimų. Vienas jų – kokiu būdu valdyti kaitrą? Labiau patyrę svarsto kokią karščio kamerą kaljanui pasirinkti. Kiti neklausinėja ir kaljaną kuria taip kaip įpratę – su folija. Iš tiesų yra daugiau kaljano karščio valdymo būdų. Kiekvienas jų turi skirtingą poveikį kaljano mišiniui. Skirtingi karščio valdymo metodai leidžia išgauti atitinkamą garų kiekį. Drąsiai galima teikti jog karščio valdymo sistema (angl. heat management system arba HMS) kartu su gerai parinkta taurele lemia kokį garų kiekį išgausime iš kaljano. Įdomiausia, jog pats kaljanas turi mažą reikšmę kaljano garų kiekiui.

Karščio valdymo sistemų tipai ir skirtumai

Pačios populiariausios karščio valdymo sistemos yra trys: aliuminio folija, kaljano kaminėlis bei karščio kamera. Visiems labiausiai žinoma HMS – folija. Daugelis pradedančiųjų kaljano mėgėjų dažniausiai pradeda nuo aliuminio folijos – tai patogiausia medžiaga, randama beveik kiekvienuose namuose. Mažiau populiari karščio valdymo sistema – kaljano kaminėlis. Tai įrenginys, kurį kaljanų gamintojai prideda kaip pirmąjį HMS. Tokio tipo karščio valdymo sistemą galima rasti “Aladin” kaljanų komplektuose. Trečioji karščio valdymo sistema – karščio kamera. Šis HMS pasižymi patogiausiu naudojimu, nors yra palyginti ne toks populiarus, kaip pavyzdžiui folija. Neretai pradedantieji kaljano mėgėjai supratę, jog aliuminio folija ir kaminėlis nepadeda išgauti didžiausio dūmų kiekio, nusiperka karščio kamerą.

Kaljano folija karščio valdymui 7 Miglos
Aliuminio folija
Kaljano kaminėlis karščio valdymui 7 Miglos
Kaljano kaminėlis
  1. Kaljano karsčio kamera neorginaliKarščio kamera

Kaljano folija

Norint, kad aliuminio folija pasitarnautų kaip patikima karščio valdymo sistema, reikia žinoti kelis niuansus. Pirma, folija ant kaljano taurelės turi būti gerai įtempta – taip sumažinsite tikimybę jog ji prisilies prie kaljano mišinio. Antra, skyles siūlome badyti tolygiu atstumu ir simetriškai. Jei po ranka neturite ylos, pasinaudokite dantų krapštuku ar kitu aštriu daiktu. Idealios skylės – dantų krapštuko pločio. Atminkite – kuo daugiau skylių pridarysite – tuo geresnę kaljano trauką turėsite. Trečia, naudokite tik kokosinius angliukus, dėkite kiek įmanoma toliau nuo vidurio – taip sumažinsite tikimybę sudeginti kaljano mišinį ir prailginsite kaljano sesiją.

+ Pliusai

  • pigiausias karščio valdymo būdas
  • lengva rasti kiekvienuose namuose

– Minusai

  • naujokams sunku valdyti kaitrą – dažnai jos paduodama per daug
  • atrodo ne taip tvarkingai, kaip kaminėlis ar karščio kamera
  • nėra pats ekonomiškiausias kaitros valdymo būdas

Kaljano kaminėlis

Jeigu įsigijote naują kaljaną, tikriausiai to kaljano komplekte buvo kaljano kaminėlis – tai iš kelių dalių susitveriantis įrenginys, kuris yra alternatyva folijai bei karščio kamerai. Paprastai kaminėlis tinka tik originaliai, kaljano komplekte esančiai taurelei, kitoms netinka dėl nesutampančių kaminėlio apatinės dalies diametrų.

+ Pliusai

  • lengva naudoti
  • dažniausiai pridedama prie naujų kaljanų.

– Minusai

  • sieteliai, ant kurių dedamos anglys nėra tokie sandarūs. Per juos į taurelę patenka pelenų.
  • daugiau kaitros atiduodama į orą ir mažesnė dalis kaljano taurelei ir mišiniui
  • ilgainiui sietelis nudega

Karščio kamera

Tai palyginti nesenas išradimas. Karščio kamerą kaip vieną iš HMS užpatentavo amerikiečių kompanija “Kaloud”. Iki to laiko karščio kamerų kaip įrenginių niekas nenaudojo. Kažką panašaus į karščio kamerą naudodavo arabai – per pusę perpjaudavo aliuminio skardinę, apačią subadydavo ir gaudavosi savotiška karščio kamera. Amerikiečiai tokį principą patobulino ir pritaikė šiandieninio vartoto poreikiams. Reiktų atminti, jog “Kaloud” yra užpatentavę patį karščio kameros principą, tad visi rinkoje esantys karščio valdymo įrenginiai tokie kaip Kaloud Alpha, Hotter ar kitu pavadinimu, yra paprasčiausios kopijos, kurios nėra kažkuo geresnės už tikrąjį originalų Kaloud Lotus. Žinoma, rinkoje atsiranda tokie įrenginiai kaip Zeppelin In Da Clouds, kurie atrodo inovatyviai, tik klausimas ar tai nepažeidžia Kaloud patentų.

Renkantis karščio kamera, įvertinkite savo biudžetą – jei galite sau leisti – pirkite originalų Kaloud Lotus. Jei nenorite investuoti daug pinigų, puikiai pasitarnaus paprasta kopija – tai bus kur kas paprastesnis karščio valdymo būdas nei folija ar kaminėlis. Svarbu žinoti, jog karščio kameros nereikia specialiai pakaitinti ant kaitros šaltinio (pvz. kaitlentės). Kaitindami galite sugadinti karščio kameros formą, susikraipiusi aliuminė karščio kamera gerai nesilaikys ant taurelės, kas pablogins kaljano sesiją.

+ Pliusai

  • pats lengviausias karščio valdymo būdas
  • ekonomiškiausias – reikia mažiau anglių, nes kaitra labiau atiduodama taurelei ir mišiniu
  • galima rinktis pagal finansines galimybes
  • lengva priežiūra

– Minusai

  • originalas kainuoja nemažai

Karšio kamera – palengvins jūsų buitį

Trumpai apžvelgę pagrindines karščio valdymo sistemas, dabar galite suprasti kuo jos skiriasi, kurią naudoti patogiausia. Vienareikšmiškai patogiausia naudoti karščio kamerą. Naujokams tai sumažina stresą dėl sudeginto/degančio kaljano mišinio. Kaljano baruose tai ekonomiškiausias būdas valdyti kaitrai.

KITI STRAIPSNIAI

KUR LIETUVOJE ĮSIGYTI KALJANO PREKIŲ?
AR SAUGU VARTOTI AKMENĖLIUS KALJANUI?
KAIP IŠSIRINKTI VALYMO PRIEMONĘ KALJANUI?
KAIP IŠSIRINKTI KALJANO TAURELĘ?

Dar neapsilankei pas mus? Kviečiam kavos!

Kaune, Marijampolėje ir Klaipėdoje.

Jūsų krepšelis
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje. Naršydami šioje svetainėje jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimu.