Kuo skiriasi taurelės su penkiom skylėm nuo taurelių su viena skyle?

Taurelė su viena skyle (Phunnel).Tokią taurelę paprastai žmonės renkasi, norėdami vartoti stipresnės kilmės mišinį. Taip pat šio tipo taurelė sulaiko kaljano mišinyje esančius skystus priedus, tad tokiu būdu neužsiteršia kaljano kolba. Dažniausiai phunnel tipo taurelėse telpa mažiau mišinio, nei taurelėse su penkiomis skylėmis.
Taurelė su penkiomis skylėmis (Killer, Egypt, Turkish). Šią taurelę galime laikyti universaliausia iš visų tipų. Žinoma, į ją sudėjus mišinį pastebėsime kitokį poveikį. Į tokio tipo taurelę geriausia dėti lengvesnį mišinį. Norint rūkyti stipresnį mišinį, reikėtų atsižvelgti į rūkymo įpročius ir patirtį mišinio dedant mažiau. Šio tipo taurelės talpina daugiau mišinio. be to skirtingai nei phunnel tipo taurelės, šios nesulaiko kaljano mišinyje esančių skystų priedų, tad yra tikimybė jog į kaljano kolbą, sesijos metu jų pribėgs. Bet tai nėra labai didelė problema. Paprastai išsprendžiama įsigijus melasos gaudyklę.

Ką daryti jei kaljano angliukai užkūrus patalpoje skleidžia nemalonų kvapą?

Kaljano anglis atlieka pagrindinę funkciją – įkaitinti taurelėje esantį mišinį iki tiek, kad būtų galima rūkyti kaljaną. Būtų svarbu paminėti, jog dažniausiai, ant kaljano angliukų pakuočių būna nurodyta, jog užkuriant anglis patalpoje, reikia tinkamai jas vėdinti. Idealiausia – kurti po garų surinkėju (gartraukiu). Visa kaljano anglis esanti rinkoje, įkuriant skleidžia intensyvesnį ar mažiau intensyvų kvapą.

Kaljano difuzoriaus paskirtis

Difuzorius – tai viena iš kaljano detalių, kurios tikslas – sumažinti vandens burbuliavimą kolboje. Ši detalė sumažina tikimybę, jog vanduo pateks į kaljano žarną. Difuzorius paprastai būna kaljano vamzdelio (šachtos), kuris įmerkiamas į vandenį, apačioje. Difuzorius neturi reikšmės mišinio skonio perteikimui. Jo funkcija – sumažinti vandens purslų apimtį.