PASIRINKITE KATEGORIJĄ

Tabakas kaljanui Lietuvoje ir Europoje

Tabakas kaljanui LR parduodamas tik fizinėse parduotuvėse!

Lietuvoje kaljano rūkymo kultūra pastaraisiais metais patobulėjo dar labiau. Išaugęs besidominčių kaljanais ir jų kultūra entuziastų skaičius rodo tendenciją, jog kaljano, kaljano priedų, tabako kokybė tampa prioritetas daugeliui žmonių. Šioje publikacijoje trumpai aptarsime pagrindinius niuansus susijusius su kaljano tabaku ir jo reglamentavimu Lietuvos Respublikoje.

EITI Į PARDUOTUVĘ 7MIGLOS.LT

Lietuvoje tabako pardavimą ir vartojimą reglamentuoja “Tabako kontrolės įstatymas“. Šiame įstatyme apibrėžiami pagrindiniai su tabako pardavimu ir vartojimu susiję aspektai. Lietuvoje tabako industrija yra stipriai reglamentuota ir vis labiau varžoma. Kaljano tabakas – į rūkomojo tabako sąvoką įeinantis produktas. Tą galime pastebėti vien atsivertę Valstybinės Mokesčių Inspekcijos puslapį, kuriame visuomenė informuojama apie Lietuvoje patvirtintus akcizus. Šiuo metu akcizas rūkomajam tabakui yra 78,5 Eur už 1 kg (2020-03-19). Tuo tarpu Vokietijoje, kaljano tabakui taikomas 22 Eur už kilogramą akcizas (2020-03-19). Pasigilinus, galima atrasti ir daugiau šalių, kuriose kaljano tabakui taikomas mažesnis akcizas, nei cigarečių kategorijos tabakui.

Tabakas kaljanui 7 Miglos taurelėje
Tabakas kaljanui taurelėje

Kaljano tabako kainos skirtumas yra drastiškas. Pavyzdžiui 50 g, Adalya kaina Vokietijoje kainuoja 4,5 EUR, kai Lietuvoje šio gamintojo tabakas kaljanui kainuoja vidutiniškai apie 9-9,5 EUR. O pavyzdžiui pasaulinio garso kompanijos Al Fakher tabakas Lietuvoje kainuoja 10 EUR, kai, tuo tarpu Vokietijoje kaina svyruoja apie 4,9 EUR. (2020-03-19 dienos kainomis).

Šiuo metu toks kaljano tabako kainos skirtumas, lemia didesnę šešėlinę rinką. Žmonės natūraliai taupydami, perka nelegaliai įvežtą tabaką ir mokesčius sumoka kitoms Europos šalims. Taip kenkdami Lietuvos ekonomikai, nes pinigai, kurie būtų sumokėti Lietuvoje ir sugrįžę per sumokėtą akcizą, iškeliauja kitur.

Lietuvoje tabako kontrolės įstatymas draudžia kaljano tabaką pardavinėti internetu. Toks sprendimas yra pakankamai logiškas, nes internetinėms parduotuvėms leidus prekiauti internetu, išliktų rizika, jog tabako gaminius galėtų įsigyti jaunesni nei 18 metų asmenys. Šiuo metu Vokietijoje yra svarstoma drausti kaljano tabako prekybą internetu, vien dėl rizikos parduoti tabaką jaunesniems nei 18 metų, asmenims.

Lietuvoje kaljano tabaką galima įsigyti tik fizinėse parduotuvėse.
Pagrindinės parduotuvės, kuriose prekiaujama kaljano tabaku:

7 Miglos fizinė parduotuvė ir kaljano baras, Gedimino g. 28, Marijampolė

Skonis ir kvapas fizinė parduotuvė, Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas

Bongai.lt fizinė parduotuvė Kaune, E. Ožeškienės g.

Bongai.lt fizinė parduotuvė Vilniuje, Konstitucijos pr. 12

Bongai.lt fizinė parduotuvė, Klaipėdoje, M. Mažvydo al. 6

Bongai.lt fizinė parduotuvė, Panevėžyje, Ukmergės g. 22

Parašykite komentarą