Kaljanai, kaljano priedai, kaljano angliukai internetu

KALJANAI IR KALJANO KULTŪRA

Kaljanų meistras

Kaljanų meistras - tai profesija ar hobis?

Kaljanų meistras – žmogus, kuris kaljaną gali pataisyti visomis prasmėmis. Lietuvoje intensyviai augant kaljanų kultūrai atsiranda vis daugiau naujovių susijusių su kaljanais. Galima pastebėti, jog Lietuvos įstatyminė bazė atsilieka nuo tendencijų, o jei ir bandoma įstatymus koreguoti – jie labiau riboja, nei kuria. Dar 2016 metais, tokios įstaigos kaip kaljano barai buvo įsikūrę tik didesniuose Lietuvos miestuose. O jau po metų, duris atvėrė dar daugiau kaljano barų. Iki šiol pastebima, jog daugėja ir šiltuoju metų laiku kaljano paslaugas teikiančių terasų. O tokiose įstaigose dirba kaljanų meistras – specialistas, kuris turi žinoti daugiau.

Kodėl kaljanų meistras Lietuvoje dar ne profesija?

Oficialiai, tokios pareigybės kaip kaljanų meistras nerasime profesinius darbo aspektus apibrėžiančiuose dokumentuose. Ši specialybė pasaulyje žinoma jau nuo seno – tai kaljanus kuriančio žmogaus pareigų apibūdinimas. Kadangi kaljano barai pasaulyje veiklą vykdo jau nuo neatmenamų laikų, galime daryti prielaidą, jog kaljanų meistrai yra pakankamai sena profesija. Kodėl save kaljanų meistru laikantis asmuo oficialiai dar negali to įforminti – kol kas atsakyti negalime. Tai priklauso nuo teisinės, darbą kaljano bare apibrėžiančios, bazės, kuri turi atsirasti ilgainiui. Šiuo metu apibrėžiama tik rūkymo mažinimo sritis. Ji labiau orientuota į cigarečių vartojimą. Tabako kontrolės įstatymo nuostatose: skaitykite.

Koks turi būti kaljanų meistras?

Per ilgą laiką supratome, jog geras kaljano meistras turi ne tik suprasti apie kaljanus, bet ir gerai įsiklausyti į savo klientų poreikius. Be patirties, tapti kaljanų meistru yra sunkiau. Kaip ir kitose gyvenimo srityse, išauga tikimybė pridaryti klaidų. Jei nusprendėte ne tik tapti kaljano meistru, bet ir teikti kaljanų kūrimo paslaugas savo vardu, rekomenduojame skirti laiko mokymams – taip išvengsite finansinių nuostolių ir greičiau suprasite kaip dirba tikras kaljanų meistras. Pradžiai galime paminėti – įsigykite tinkamą įrangą, išsiaiškinkite kokie kaljano mišiniai ir priedai yra populiariausi. Pradžioje išbandykite solo skonius, o tik vėliau bandykite miksuoti. 

Trumpas įvadinis tekstukas, kas tai yra kaljano meistras. Jeigu jums klausimų kyla daugiau nei atsakymų, siūlome prisijungti prie facebook kaljano entuziastų bendruomenės, kurioje esantys žmonės draugiškai atsakys į visus jums kilusius klausimus:

SKAITYKITE DAUGIAU:

KAIP IŠSIRINKTI KARŠČIO KAMERĄ?
KAIP IŠSIRINKTI VALYMO PRIEMONĘ KALJANUI?
KAIP IŠSIRINKTI KALJANO TAURELĘ?
AR SAUGU VARTOTI AKMENĖLIUS KALJANUI?
KUR LIETUVOJE ĮSIGYTI TABAKO?

Dar neapsilankei pas mus? Kviečiam kavos!

Kaune, Marijampolėje ir Klaipėdoje.

Jūsų krepšelis
Mes naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje. Naršydami šioje svetainėje jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimu.