Kaljano angliukai 2021: kaina augs 15 prc.

Kaljano angliukų prekybininkai jau 2021 metų liepos birželio mėn., pradėjo kalbėti jog atsiranda keblumų su kaljano anglies transportavimu. Priežastis labai žemiška. Pasaulyje yra ribotas kiekis jūrinių konteinerių. Jie yra nuomojami. Šiuo metu paklausa gabenti prekes jūriniais konteineriais yra išaugusi, o kaip žinia pasiūla ne tai, kad yra tokia pat, bet net sumažinta. Kai susiklosto tokia situacija, atsiranda pirmumo eilė tam tikroms prekėms, kaip pvz. COVID suvaldyti skirtos prekės. Po to seka elektronika, buities prekės, ir t.t. Kas yra pelningiau ir reikalingiau.

Dėl to vežėjai pradeda kelti papildomas sąlygas tokiems kroviniams, kaip kaljano angliukai. Tai anot vežėjų yra pavojingas (pvz. degus) krovinys. Dėl ko daug kas tiesiog nenori gabenti, argumentuodami didelėmis rizikomis. O jei kas nors ir gabena, tuomet nustato didelę gabenimo kainą.

Ką iš viso to gauname? 

Galų gale – brangesnę prekę. Šiai dienai anglių kaina didmenoje lyginant su praeitų metų kaina sukilusi per 0,60-0,70 eur už 1 kg. Anglių pasirinkimas Europos distributorių sandėliuose yra labai menkas, kainos užsilankstę juodai.

Koks šio įrašo tikslas? 

Tiesiog paprastai paaiškiname, kodėl anglių kaina greitu metu gali siekti ir 8,0 eur/kg. Tai yra būtent dėl aukščiau aprašytos situacijos. Pamažu senka atsargos, kurios buvo įsigytos prieš pabrangimą. Neteigiame, kad dabar reiktų pulti apsirūpinti anglimi. Tik panašu, jog ryškėja tendecija, jog kaljano angliukai gali brangti daugiau kaip 15 proc.

Įsigykite angliukų internetu ir fizinėse parduotuvėse

Natūrali kaljano anglis Shaman C25 2021 TOP

7.00
Kaljano anglies matmenys: C25 mm Pakelyje 72 vnt. Visame pasaulyje pripažinta PREMIUM kaljano anglis!

Natūralūs kaljano angliukai Coco Palm Premium C26

7.00
Įkūrimo laikas: iki 10 minučių Degimo laikas: iki 90 minučių. Kaljano anglies matmenys 26x26x26 mm Pakelyje 64 vnt.

Natūralūs kaljano angliukai Shaman C25

7.50
Įkūrimo laikas: iki 10 minučių Degimo laikas: iki 90 minučių. Kaljano anglies matmenys 25x25x25 mm Pakelyje 72 vnt.

Natūralūs kaljano angliukai TomCoco C28

7.00
Įkūrimo laikas: iki 12 minučių Degimo laikas: iki 90 minučių. Kaljano anglies matmenys 28x28x28 mm Pakelyje 50 vnt.

7 MIGLOS ŠIAULIAI

KALJANŲ PRIEDŲ IR KALJANŲ ATSIĖMIMO VIETA

TELEFONAS

DARBO LAIKAS

I nedirbame
II-IV 16:00 – 23:00
V-VI 16:00-24:00
VII nedirbame

7 MIGLOS KAUNAS

KALJANO BARAS, TABAKO, KALJANŲ IR PRIEDŲ PARDUOTUVĖ

TELEFONAS

DARBO LAIKAS

I 15:00-22:00
II-VI 15:00 – 24:00
VII 15:00-22:00

7 MIGLOS MARIJAMPOLĖ

KALJANO BARAS, TABAKO, KALJANŲ IR PRIEDŲ PARDUOTUVĖ

TELEFONAS

DARBO LAIKAS

I nedirbame
II-IV 18:00 – 23:00
V-VI 18:00-01:00
VII nedirbame

Daugiau naudingos informacijos rasite mūsų autoriniuose straipsniuose:

Karščio valdymas 7 Miglos
KAIP IŠSIRINKTI KARŠČIO KAMERĄ?
Kaljano valymo priemonės
KAIP IŠSIRINKTI VALYMO PRIEMONĘ KALJANUI?
Kokią taurelę išsirinkti
KAIP IŠSIRINKTI KALJANO TAURELĘ?
Šaldantys akmenėliai kaljanui ar saugu vartoti
AR SAUGU VARTOTI AKMENĖLIUS KALJANUI?
Kur Lietuvoje įsigyti tabako
KUR LIETUVOJE ĮSIGYTI TABAKO?
Kaip išsirinkti kaljaną 2021 mados

Kaip išsirinkti kaljaną? 2021 metų mados

Kaip išsirinkti kaljaną? 2021 metų mados

Šiuo metu išsirinkti kaljaną gali būti labai sudėtinga, tad kviečiame pasisemti naudingos informacijos. Tikimės, jog atsakysime į jūsų klausimus. Kasmet kaljano kultūra auga vis labiau. Tai puikiai matosi tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Kartais atrodo, jog vartotojų jau niekas nenustebins, bet atsiranda tokių gamintojų, kurie kaljano kultūrą pakelia į vis aukštesnį lygmenį. Nors kaljano kultūra plečiasi, atsiranda kita problema – kaip tarp tokios gausybės kaljano gamintojų išsirinkti būtent tai ko reikia. Neretas gamintojas ar pardavėjas gali jums sudaryti įspūdį, jog tam tikros kaljano savybės yra būtinos ir be jų kaljano naudojimas bus ne toks smagus. Nors iš tiesų mes išskyrėme 5 kriterijus, kuriais vadovaujantis jūs lengvai pasirinksite kokio kaljano jums reikia – kelioninio ar namams? Prabangaus ar pigaus? Aukštesnio ar žemesnio? Į visus šiuos klausimus ir dar daugiau atsakysime šiame straipsnyje. Norime, jog informacija būtų objektyvi, todėl stengsimės neminėti jokio kaljano prekės ženklo.

BIUDŽETAS – KIEK PINIGŲ KAINUOJA KALJANAS?

Norite išleisti mažiau, bet gauti daugiau ir išsirinkti kaljaną, kuris bus geriausias pagal kainos ir kokybės santykį? Tuomet apsibrėžkite kiek pinigų norite išleisti. Prie kaljano dažniausiai reikia įsigyti papildomus priedus, be kurių naudojimasis vandens pypke gali būti ne toks patogus, kaip norėtųsi. Klausimas yra toks – už 100 eur įsigyti tik kaljaną su kolba, kandikliu ir žarna, ar vis dėl to išleisti 135 eur ir nusipirkti pilną komplektą vienu mygtuko paspaudimu?

GYVENIMO BŪDAS – KUR DAŽNIAU KALJANĄ NAUDOSIME?

Esate žmogus, kuris mėgsta keliauti – ar tas, kuris daugiau laiko praleidžia namuose? Toks klausimas leis jums suprasti, kokio reikia kaljano – kompaktiškesnio ar didesnio? Mažas kaljanas (iki 35 cm) gali būti ne toks patogus naudojant namuose, kai pavyzdžiui susirenka didesnė kompanija žmonių. Pastačius ant stalo mažesnį kaljaną yra didesnė tikimybė nuversti taurę, žarną įdėti į maistą. Dėl ko reikėtų galvoti apie kaljaną nuo 60 cm. Tokio kaljano žarnos jungtis yra aukščiau, nei mažesnio. O taip pat didesnis kaljanas gali būti ir interjero detalė. Mažesnį kaljaną išsirinkti rekomenduojame kai norite jį pasiimti su savimi, pavyzdžiui, keliaujant automobiliu. Tokiu atveju norisi sutaupyti kuo daugiau vietos. Todėl įsigijus mažą kaljano dėžutę ir sudėjus visus priedus, vandens pypkė bus saugiai ir patogiai transportuota į bet kurį pasaulio kraštą.

MEDŽIAGŲ KOKYBĖ – AR MUMS REIKALINGAS ILGAAMŽIS DAIKTAS?

Tai faktorius, kuris nėra pats svarbiausias, bet gali būti svarbus, norint sužinoti, ar kaljanas tarnaus ilgiau. Kadangi gyvename vartojimą skatinančiame pasaulyje, natūralu, jog kai kurie gamintojai stengiasi patenkinti kuo didesnį kiekį vartotojų. Išsirinkti kaljaną pagal medžiagų kokybę nėra labai sudėtinga. Pirkdami įvertinkite kokios medžiagos naudojamos: plienas, aliuminis, mediena. Paprastai daugelis gamintojų naudoja maistinį plieną, kuris yra viena atspariausių medžiagų vandens poveikiui. Plieniniai kaljanai paprastai yra ilgaamžiai ir turi išliekamąją vertę. Aliuminiai kaljanai ar kaljanai su aliuminio apdaila paprastai gaminami taupymo sumetimais. Tokie kaljanai nepasižymi ilgaamžiškumu. Esant didesniam mechaniniam poveikiui, gali atsirasti įbrėžimai, sriegiai sunkiau atsisuka. Neretas kaljanas gaminamas su anoduoto aliuminio apdaila. Tokia apdaila yra mažiau atspari įbrėžimams, ją lengva sugadinti. Tad kaljaną reikės labiau saugoti. Medis dažniausiai naudojamas kaip dizaino elementas ir paprastai nesiliečia su kaljano dūmu, vandeniu. Atkreipkite dėmesį ar mediena yra lakuota. Paprastai didžioji dauguma gamintojų, medieną apdirba taip, kad naudojant kaljaną ji neprarastų savo pirminės išvaizdos.

KALJANO FUNKCIONALUMAS

Visi kaljanai turi vienodą principą – traukiant oro srautas iš taurelės, kaljano stiebu keliauja per vandenį esantį kaljano kolboje ir per žarną su kandiklį patenka į mus. Ir to paneigti niekas negali – kitokio kaljano principo dar niekas nesugalvojo, o jei ir sugalvojo, tai greičiausiai bus mažai panašu į kaljaną. Dėl ko paprastai pardavėjai siūlo paprastus “stick” tipo kaljanus, kurie neturi kažkokių įmantrių funkcijų, bet atlieka savo darbą taip, kaip reikia. O visa kita yra jau papildomi malonumai. Ar tai įmantresnė lėkštutė, ar vilko galva per kaljano stiebo vidurį. O gal dūmų išpūtimas po lėkštute ar virš jos – tai tik papildomi “žaisliukai” kurie labiau mieli akiai, bet nuo to kaljano sesijos kokybė nei pagerės nei pablogės. Tiesiog kiekviena reklamuojama gamintojo funkcija yra reklama, kuri leidžia išsiskirti iš minios.

DIZAINAS – KAI NORI GRAŽŲ KALJANĄ IŠSIRINKTI

Funkcionalumo skiltyje jau minėjome, jog kaljanai dažnai yra gaminami su papildomais dizaino elementais, kurie gali turėti įdomesnes, neįprastas funkcijas. Dizainas gali sukurti kokybės įspūdį, atrodo žiūrint atsiliepimus, stebint nuotraukas, kaljanas gal ir gražus, bet realybėje jo naudojimas atneša daug vargo. Nebent yra galimybė prekę pačiupinėti realioje parduotuvėje. Bet jei tokios galimybės nėra, tuomet geriausia kliautis kitų žmonių patirtimi, jei tokia yra.

Tikimės, jog atsakėme bent į dalį jūsų klausimų. Pasirinkite ką norite toliau daryti:

Rašykite ir skambinkite mums, padėsime!

FB Messenger 24/7

El. paštu 24/7

Telefonu 10:00-21:00

Daugiau informacijos:

Karščio valdymas 7 Miglos
KAIP IŠSIRINKTI KARŠČIO KAMERĄ?
Kaljano valymo priemonės
KAIP IŠSIRINKTI VALYMO PRIEMONĘ KALJANUI?
Kokią taurelę išsirinkti
KAIP IŠSIRINKTI KALJANO TAURELĘ?
Šaldantys akmenėliai kaljanui ar saugu vartoti
AR SAUGU VARTOTI AKMENĖLIUS KALJANUI?
Kur Lietuvoje įsigyti tabako
KUR LIETUVOJE ĮSIGYTI TABAKO?

Karščio kamera kaljanui – kokią pasirinkti?

Karščio kamera kaljanui – kokią pasirinkti?

Karščio kamera yra vienas iš karščio valdymo būdų. Šiame tekste sužinosite apie 3 populiariausius karščio valdymo būdus. Pradedantiesiems kaljano mėgėjams visada kyla daug klausimų. Vienas jų – kokiu būdu valdyti kaitrą? Labiau patyrę svarsto kokią karščio kamerą kaljanui pasirinkti. Kiti neklausinėja ir kaljaną kuria taip kaip įpratę – su folija. Iš tiesų yra daugiau kaljano karščio valdymo būdų. Kiekvienas jų turi skirtingą poveikį kaljano mišiniui. Skirtingi karščio valdymo metodai leidžia išgauti atitinkamą garų kiekį. Drąsiai galima teikti jog karščio valdymo sistema (angl. heat management system arba HMS) kartu su gerai parinkta taurele lemia kokį garų kiekį išgausime iš kaljano. Įdomiausia, jog pats kaljanas turi mažą reikšmę kaljano garų kiekiui.

Karščio valdymo sistemų tipai ir skirtumai

Pačios populiariausios karščio valdymo sistemos yra trys: aliuminio folija, kaljano kaminėlis bei karščio kamera. Visiems labiausiai žinoma HMS – folija. Daugelis pradedančiųjų kaljano mėgėjų dažniausiai pradeda nuo aliuminio folijos – tai patogiausia medžiaga, randama beveik kiekvienuose namuose. Mažiau populiari karščio valdymo sistema – kaljano kaminėlis. Tai įrenginys, kurį kaljanų gamintojai prideda kaip pirmąjį HMS. Tokio tipo karščio valdymo sistemą galima rasti “Aladin” kaljanų komplektuose. Trečioji karščio valdymo sistema – karščio kamera. Šis HMS pasižymi patogiausiu naudojimu, nors yra palyginti ne toks populiarus, kaip pavyzdžiui folija. Neretai pradedantieji kaljano mėgėjai supratę, jog aliuminio folija ir kaminėlis nepadeda išgauti didžiausio dūmų kiekio, nusiperka karščio kamerą.

Kaljano folija karščio valdymui 7 Miglos
Aliuminio folija
Kaljano kaminėlis karščio valdymui 7 Miglos
Kaljano kaminėlis
Kaljano karsčio kamera neorginali
Karščio kamera

Kaljano folija

Norint, kad aliuminio folija pasitarnautų kaip patikima karščio valdymo sistema, reikia žinoti kelis niuansus. Pirma, folija ant kaljano taurelės turi būti gerai įtempta – taip sumažinsite tikimybę jog ji prisilies prie kaljano mišinio. Antra, skyles siūlome badyti tolygiu atstumu ir simetriškai. Jei po ranka neturite ylos, pasinaudokite dantų krapštuku ar kitu aštriu daiktu. Idealios skylės – dantų krapštuko pločio. Atminkite – kuo daugiau skylių pridarysite – tuo geresnę kaljano trauką turėsite. Trečia, naudokite tik kokosinius angliukus, dėkite kiek įmanoma toliau nuo vidurio – taip sumažinsite tikimybę sudeginti kaljano mišinį ir prailginsite kaljano sesiją.

+ Pliusai

 • pigiausias karščio valdymo būdas
 • lengva rasti kiekvienuose namuose

– Minusai

 • naujokams sunku valdyti kaitrą – dažnai jos paduodama per daug
 • atrodo ne taip tvarkingai, kaip kaminėlis ar karščio kamera
 • nėra pats ekonomiškiausias kaitros valdymo būdas

Kaljano kaminėlis

Jeigu įsigijote naują kaljaną, tikriausiai to kaljano komplekte buvo kaljano kaminėlis – tai iš kelių dalių susitveriantis įrenginys, kuris yra alternatyva folijai bei karščio kamerai. Paprastai kaminėlis tinka tik originaliai, kaljano komplekte esančiai taurelei, kitoms netinka dėl nesutampančių kaminėlio apatinės dalies diametrų.

+ Pliusai

 • lengva naudoti
 • dažniausiai pridedama prie naujų kaljanų.

– Minusai

 • sieteliai, ant kurių dedamos anglys nėra tokie sandarūs. Per juos į taurelę patenka pelenų.
 • daugiau kaitros atiduodama į orą ir mažesnė dalis kaljano taurelei ir mišiniui
 • ilgainiui sietelis nudega

Karščio kamera

Tai palyginti nesenas išradimas. Karščio kamerą kaip vieną iš HMS užpatentavo amerikiečių kompanija “Kaloud”. Iki to laiko karščio kamerų kaip įrenginių niekas nenaudojo. Kažką panašaus į karščio kamerą naudodavo arabai – per pusę perpjaudavo aliuminio skardinę, apačią subadydavo ir gaudavosi savotiška karščio kamera. Amerikiečiai tokį principą patobulino ir pritaikė šiandieninio vartoto poreikiams. Reiktų atminti, jog “Kaloud” yra užpatentavę patį karščio kameros principą, tad visi rinkoje esantys karščio valdymo įrenginiai tokie kaip Kaloud Alpha, Hotter ar kitu pavadinimu, yra paprasčiausios kopijos, kurios nėra kažkuo geresnės už tikrąjį originalų Kaloud Lotus. Žinoma, rinkoje atsiranda tokie įrenginiai kaip Zeppelin In Da Clouds, kurie atrodo inovatyviai, tik klausimas ar tai nepažeidžia Kaloud patentų.

Renkantis karščio kamera, įvertinkite savo biudžetą – jei galite sau leisti – pirkite originalų Kaloud Lotus. Jei nenorite investuoti daug pinigų, puikiai pasitarnaus paprasta kopija – tai bus kur kas paprastesnis karščio valdymo būdas nei folija ar kaminėlis. Svarbu žinoti, jog karščio kameros nereikia specialiai pakaitinti ant kaitros šaltinio (pvz. kaitlentės). Kaitindami galite sugadinti karščio kameros formą, susikraipiusi aliuminė karščio kamera gerai nesilaikys ant taurelės, kas pablogins kaljano sesiją.

+ Pliusai

 • pats lengviausias karščio valdymo būdas
 • ekonomiškiausias – reikia mažiau anglių, nes kaitra labiau atiduodama taurelei ir mišiniu
 • galima rinktis pagal finansines galimybes
 • lengva priežiūra

– Minusai

 • originalas kainuoja nemažai

Karšio kamera – palengvins jūsų buitį

Trumpai apžvelgę pagrindines karščio valdymo sistemas, dabar galite suprasti kuo jos skiriasi, kurią naudoti patogiausia. Vienareikšmiškai patogiausia naudoti karščio kamerą. Naujokams tai sumažina stresą dėl sudeginto/degančio kaljano mišinio. Kaljano baruose tai ekonomiškiausias būdas valdyti kaitrai.

KITI STRAIPSNIAI

Kur Lietuvoje įsigyti tabako
KUR LIETUVOJE ĮSIGYTI TABAKO?
Šaldantys akmenėliai kaljanui ar saugu vartoti
AR SAUGU VARTOTI AKMENĖLIUS KALJANUI?
Kaljano valymo priemonės
KAIP IŠSIRINKTI VALYMO PRIEMONĘ KALJANUI?
Kokią taurelę išsirinkti
KAIP IŠSIRINKTI KALJANO TAURELĘ?

Valymo priemonė kaljanui – kurią pasirinkti geriausia?

Valymo priemonė kaljanui – kurią pasirinkti geriausia?

Valymo priemonė palengvins kaljano priežiūrą. Daugelis naudodami kaljanus pamažu iškelia klausimą – o kaip būtų galima prižiūrėti kaljaną? Kokia kaljano valymo priemonė veiksmingiausia? Kuo vienos priemonės geresnės už kitas? Tokie klausimai yra natūralūs ir kiekvienas iš mūsų ieškome optimaliausio kaljano priežiūros varianto. Kiekviena Lietuvos internetinė parduotuvė, kuri specializuojasi kaljanų bei kaljanų priedų prekyboje gali pasiūlyti vieną ar kelias valymo priemones. Visos valymo priemonės naudojamos skirtingais būdais ir turi skirtingą poveikį. Šiame įraše apžvelgsime visas Lietuvoje naudojamas kaljano valymo priemones ir būdus. Taip bus lengviau palyginti ir suprasti, kuri priemonė jums tiks labiau.

Nilitex, Schmand WEG, Shisha Cleaner skirtumai ir panašumai?

Kaljano valymo priemone Schamand WEG
SCHAMAD WEG
Kaljano valymo priemone Nilitex
NILITEX

Kaljano valiklis Shisha Cleaner 7 Miglos
SHISHA CLEANER

Kaljano valymo priemonė SCHAMAD WEG

Tai stiklinių bei keraminių paviršių valymo priemonė. Jos negalima naudoti akriliniams paviršiams valyti. Pardavinėjama po 150g apvaliuose indeliuose miltelių pavidalu. Taip pat galima naudoti bongų valymui.

+ Pliusai

 • Milteliai išvalo nešvarumus.
 • Paprasta naudoti – reikia turėti arbatinį šaukštelį ir juo dozuoti

– Minusai

 • Galima valyti tik kolbą – žarnos ir stiebo valyti nebus patogu
 • Valymui susinaudoja palyginti didelis kiekis medžiagos – vienam valymui reikia nuo 1 iki 3 šaukštelių miltelių.
 • Negalima naudoti plastikinėms detalėms.

Kaljano valymo priemonė NILITEX

Tai Rusijoje gaminamas produktas. Parduodamas skysčio pavidalu 5 ml, 50 ml, 5000 ml dozėmis. Kaip teigia pardavėjai ši kaljano valymo priemonė yra nearomatizuota, patogi ir lengvai naudojima, gelinė konsistencija, sukurta specialiai kaljanams, veikia antibakteriškai, neturi chloro, sertifikuota priemonė.

+ Pliusai

 • veikia veiksmingai
 • reikia nedidelio kiekio norint išvalyti kaljano dalis
 • 50 ml buteliuko užtenka palyginti ilgam laikui
 • visiškai panaikina kvapus
 • galima naudoti žarnai ir kitoms kaljano detalėms

– Minusai

 • nėra patogu dozuoti, nėra dozatoriaus.
 • gali blogai paveikti jautresnę odą.

Kaljano valymo priemonė SHISHA CLEANER

Tai Vokietijoje gaminamas produktas. Parduodamas 300 ml buteliukais su dozatoriumi. Ši priemonė parduodama kaip skystis. Sertifikuota ir draugiška odai, nėra chloro.

+ Pliusai

 • labai veiksminga
 • patogu dozuoti, norint gerai išvalyti kaljaną reikia 4-5 papurškimų.
 • užtenka ilgam laikotarpiui
 • visiškai panaikina kvapus
 • suteikia kolbai žvilgesio
 • galima naudoti ir žarnai bei kitoms kaljano detalėms

– Minusai

 • didesniems nešvarumams reikia daugiau papurškimų

TAD KURIĄ VALYMO PRIEMONĘ PASIRINKTI?

Iš trumpos apžvalgos ir palyginimo galima suprasti, jog visos valymo priemonės daugiau ar mažiau palengvina kaljano priežiūrą. Pagrinde skiriasi medžiagų konsistencija ir naudojimo patogumas. Patogiausia naudoti – Shisha Cleaner valymo priemonė, ji turi patogų dozatorių. Kartu tai labai veiksmingas produktas. Veiksimgumu Shisha Cleaner valymo priemonei nenusileidžia Nitilex. Nors tai veiksminga valymo priemonė, norėtųsi, jog jos naudojimas būtų patogesnis. Iš visų 3 valymo priemonių mažiausiai veiksminga ir mažiausiai patogūs yra Shamad WEG milteliai. Jų reikia pakankamai daug, o ir kaina nėra tokia gera kaip Shisha Cleaner bei Nilitex.

KITI STRAIPSNIAI

Karščio valdymas 7 Miglos
KAIP IŠSIRINKTI KARŠČIO KAMERĄ?
Kokią taurelę išsirinkti
KAIP IŠSIRINKTI KALJANO TAURELĘ?
Šaldantys akmenėliai kaljanui ar saugu vartoti
AR SAUGU VARTOTI AKMENĖLIUS KALJANUI?
Kur Lietuvoje įsigyti tabako
KUR LIETUVOJE ĮSIGYTI TABAKO?

Kaljano taurelė – kaip išsirinkti? Kaljano taurelių tipai

Kaljano taurelė – kaip išsirinkti? Kaljano taurelių tipai

Renkantis kaljano taurelę dažnam kyla klausimas – kaip išsirinkti tinkamą? Yra labai daug gamintojų, kurie siūlo įvairių formų ir dydžių kaljano taureles. Sunkiausia apsispręsti, kuri kaljano taurelė atitiktų poreikius. Ypač sunku apsispręsti naujokams, kurie informacijos apie kaljano taureles žino ne tiek daug. Kad būtų lengviau, mes paruošėme savo patirtimi paremtą atmintinę. Šios informacijos nerasite niekur kitur. Paskaitykite prieš renkantis kaljano taurelę – tai padės sutaupyti laiko, leis lengviau suprasti pagrindinius skirtumus.

KALJANO TAURELIŲ MEDŽIAGOS

Dažniau naudojamos medžiagos iš kurių gaminamos kaljano taurelės: molis, stiklas, silikonas, metalas. Populiariausia medžiaga naudojama taurelėms gaminti – molis. Molinės kaljano taurelės yra vienos populiariausių. Pirmą kartą naudojant stiklinę, molinę, silikoninę ar metalu dengtą taurelę, pradedantieji nepajaus didelio skirtumo. Prieš naudojimą svarbu žinoti, jog paduodant optimalų kaitros kiekį svarbiausia, jog kaljano taurelėje esanti medžiaga nebūtų per daug įkaitinta, antraip gali atsirasti svilimas, kuris pablogina kaljano sesiją. Pastebėjome, jog didžiausią garų kiekį galima išgauti su moline, stikline, bei silikonine kaljano taurele nei su metaline. Naudojant metalu dengtą taurelę, atsiranda didesnė rizika sudeginti mišinį, nes metalas įkaista labiau, plius mišinys prilimpa prie metalo. Tuomet reikia šveisti, mirkinti vandenyje, kad metalas liktų švarus. Stiklinė taurelė nėra prastas variantas pradedantiesiems. Vis dėl to molinės taurelės yra geriausias būdas išgauti didžiausią garų kiekį.

KALJANO TAURELIŲ TIPAI

Tarp kaljano entuziastų sklando daug asmenine patirtimi grįstų teiginių. Daugelis teiginių, kurie liečia skonio perdavimą yra labiau subjektyvūs. Jų negalime taikyti kaip visuotinai priimtų teiginių. Vieniems skonis labiau persiduoda per killer tipo taurelę, kitiems per phunnel ir tai nėra nei blogai nei gerai. Dėl to apie skonio perdavimo subtilybes paliksime išsiaiškinti patiems jums, nes tai yra labai subjektyvu. Šioje dalyje labiau atkreipsime dėmesį fiziškai matomus skirtumus.

Dažniausiai pasaulyje atpažįstami keturi taurelių tipai: Phunnel, Turkish, Egypt, Killer. Žinoma, yra jų ir daugiau. Apžvelgsime tik tuos tipus, kurie šiuo metu populiariausi tarp kaljano mėgėjų.

Glazūruota ar neglazūruota?

Tik molinės taurelės gali būti glazūruotos arba nepadengtos glazūra. Nusipirkę glazūruotą ar neglazūruotą taurelę nepajausite skirtumo – garų kiekis tiek per vieną tiek per kitą bus panašus. Glazūra padidina taurelės vertę – taurelė atrodo patraukliau, galima pritaikyti pagal glazūros spalvą prie kaljano ar kolbos spalvos. Be to, glazūruotą taurelę lengviau valyti – kaljano mišinio liekanos lengviau išsiplauna. Taurelės be glazūros nėra kažkuo blogesnės. Tai tiesiog vizualiai paprasčiau atrodančios taurelės.

Phunnel tipo kaljano taurelė

Kaljano taurelė 7 Miglos Red Phunnel

Taurelė su viena skyle. Taip ją lengviausia atpažinti. Pagrindinis skirtumas nuo kitų tipų – kaljano mišinyje esantys skysti priedai neturi galimybės išbėgti į stiebą, o vėliau ir į kolboje esantį vandenį. Taip pat į kolboje esantį vandenį neprikrenta mišinio dalelių, dėl ko kolbos vanduo visą sesiją išlieka švarus. Svarbu paminėti, jog su tokia taurele trauka visada bus tokia pati, nes pagrindinės skylės uždengti nėra galimybės fiziškai.

Killer tipo kaljano taurelė

Kaljano taurelė 7 Miglos Gold Deep

Tai viena populiariausių taurelių. Taurelės dugnas dažniau yra plokščias. Tokia taurelė tinkama tiek pradedančiąjam, tiek patyrusiam. Prieš naudojant reikėtų žinoti, jog su tokio tipo taurele galima valdyti kaljano trauką. Priklausomai kiek pridėsime kaljano mišinio. Jei uždengsime visas skyles aplinkui ir paliksime vieną per vidurį, turėsime sunkesnę kaljano trauką. Jei kaljano mišinį sudėsime taip, kad skylės būtų mažiau uždengtos – trauka bus lengvesnė. Norint, kad kaljano mišinio skysti priedai nebėgtų į kolbą rekomenduojame naudoti melasos gaudyklę (angl. molasses catcher). Tokioje taurelėje kaljano mišinio skleidžiami garai gali būti stipresni, dėl to reiktų atidžiau reguliuoti kaitrą. Taip pat svarbu žinoti, jog stipresnio veiksmingumo kaljano mišinys, naudojant tokią taurelę, gali turėti stipresnį poveikį.

Turkish tipo kaljano taurelė

taurelė-japona-hookah-samurai-bowl

Turkish tipo taurelėje kaljano mišinys kaista ne taip tolygiai, kaip killer tipo taurelėje. Taip yra todėl, jog taurelės forma, į kurią dedamas kaljano mišinys yra kaip dubenėlio. Dėl to ant dugno esantis mišinys dažniau lieka ne taip stipriai sudegęs, kaip viršuje. Norint, jog kaljano mišinio priedai nebėgtų į kolboje esantį vandenį ar kitą skystį, taip pat rekomenduojame naudoti melasos gaudyklę.

Egypt tipo kaljano taurelė

Kaljano taurelė Werkbund Hookah Egypt - tai išskirtinio dizaino

Egiptietiško tipo taurelę galima atpažinti kaip turkish ir killer formų miksą. Tokia taurelė pasižymi labai panašiomis savybėmis kaip pastarosios – turkish bei killer tipo taurelės. Pridėjus kaljano mišinio ir atvėrus ar pridengus skyles galima išgauti skirtingą trauką, pagal kiekvieno vartotojo poreikius. Dažniau talpina šiek tiek daugiau mišinio nei turkish tipo taurelės.

Kokią kaljano taurelę pasirinkti?

Jei esate pradedantysis kaljano mėgėjas/a, rekomenduojame imti killer tipo taurelę – tai taurelė, kuri dažniausiai talpina daugiausiai kaljano mišinio. Su ja galite išbandyti skirtingas traukas, suprasti kaip veikia kaitra. Klausiate kodėl nesiūlome phunnel tipo taurelės? Šio tipo taurelė gal ir palengvins jūsų pirminę patirtį, bet bus sunku praplėsti savo žinias. Nes geriausias būdas suprasti kaljano subtilybes – išsibandyti viską savo jėgomis.

Jeigu norite paklausti klausimų ir gauti daugiau informacijos – junkitės prie kaljano mėgėjų facebook grupės.

KITI STRAIPSNIAI

Karščio valdymas 7 Miglos
KAIP IŠSIRINKTI KARŠČIO KAMERĄ?
Kaljano valymo priemonės
KAIP IŠSIRINKTI VALYMO PRIEMONĘ KALJANUI?
Šaldantys akmenėliai kaljanui ar saugu vartoti
AR SAUGU VARTOTI AKMENĖLIUS KALJANUI?
Kur Lietuvoje įsigyti tabako
KUR LIETUVOJE ĮSIGYTI TABAKO?

Šaldantys akmenėliai kaljanui – ar saugu vartoti?

Šaldantys akmenėliai kaljanui – ar saugu vartoti?

Šaldantys akmenėliai kaljanui – tai nėra tas pats gaminys kaip tabakas kaljanui. Kaip ir tabakas kaljanui, taip ir šaldantys akmenėliai dedami į kaljano taurelę. Kadangi šaldantys akmenėliai kaljanui nėra tabako pakaitalas ar gaminys, jie neturi nikotino, dėl ko juos naudojant nesiformuoja priklausomybė nikotinui. Iš tiesų šaldantys akmenėliai kaljanui gali būti ne tik šaldantys, bet ir saldūs. Šaldymas atsiranda, kai į akmenėlius yra įpilama mentolio ar mėtos skonio priedų. Taip susidaro įspūdis, jog akmenėliai kaljanui yra šaldantys.

Europoje galime atrasti nemažai prekės ženklų, kurie gamina akmenėlius kaljanui. Žinomesni kaljano akmenėlių prekiniai ženklai: “Shiazo”, “True Passion“, “Ice rockz“, “Mya rocks“, “Starbuzz“. Angliškai akmenėliai kaljanui vadinami “steam stones”. Akmenėliai kaljanui yra tikro akmens ar sintetinės medžiagos gabalėliai, prisotinti arba supurškiami glicerinu ar medumi, su papildomu skoniu, pavyzdžiui, braškėmis, obuoliu, ananasu ir kitais. Kai kaljano akmenėliai dedami į kaljano dubenį ir kaitinami, viduje esantis skystis užverda ir sukuria garus, o ne dūmus. Šaltinis

Ar šaldantys kaljano akmenėliai be nikotino yra saugiau nei tabakas?

Vien tik tabako pakeitimas akmenėliais kaljanui nebūtinai užtikrina saugų rūkymą “, – teigia Arianas Saffari, chemijos inžinierius iš Pietų Kalifornijos universiteto Los Andžele. A. Saffari nedalyvavo tyrime, tačiau ankstesniuose jo tyrimuose buvo tiriama toksiškų metalų kiekis elektroninėse cigaretėse.

“Daug toksiškų metalų, kurie buvo išmatuoti tyrime, atsirado iš anglių, naudojamų kaljano akmenėliams kaitinti”, – pridūrė jis. – Vietoj natūralios anglies kaljanui naudojant elektroninį šildytuvą, saugumas padidėtų. Tyrimas tai labai aiškiai parodo.”

Naujame tyrime buvo analizuojami kaljano akmenėlių garų metaliniai komponentai skirtingais 30 minučių imituotais rūkymo scenarijais, naudojant du įprastus prekės ženklus – „Mya“ ir „Shiazo“ – kaitinamus tradicine anglimi arba elektroniniu kaitinimo elementu, dar vadinamu elektronine anglimi. Šaltinis

SKAITYKITE DAUGIAU

Karščio valdymas 7 Miglos
KAIP IŠSIRINKTI KARŠČIO KAMERĄ?
Kaljano valymo priemonės
KAIP IŠSIRINKTI VALYMO PRIEMONĘ KALJANUI?
Kokią taurelę išsirinkti
KAIP IŠSIRINKTI KALJANO TAURELĘ?
Kur Lietuvoje įsigyti tabako
KUR LIETUVOJE ĮSIGYTI TABAKO?

Tabakas kaljanui Lietuvoje ir Europoje

Tabakas kaljanui Lietuvoje ir Europoje

Kur įsigyti kaljano tabako Kaune?

Baltijos g. 5A įsikūrusioje kaljano reikmenų ir tabako parduotuvėje 7 Miglos. Čia rasite didelį skonių pasirinkimą. Mūsų darbuotojai profesionaliai pakonsultuos perkant tiek kaljaną, tiek renkantis skonius. Taip pat čia įsikūręs kaljano baras. Parduotuvė ir baras dirba kiekvieną dieną.

Kur įsigyti kaljano tabako Marijampolėje?

Gedimino g. 28 įsikūrusioje kaljano reikmenų ir tabako parduotuvėje 7 Miglos. Čia rasite didelį skonių pasirinkimą. Mūsų darbuotojai profesionaliai pakonsultuos perkant tiek kaljaną, tiek renkantis skonius. Taip pat čia įsikūręs kaljano baras. Parduotuvė ir baras dirba visomis savaitės dienomis, nuo 18 valandos, išskyrus pirmadienį.

Tabakas kaljanui LR parduodamas tik fizinėse parduotuvėse! Lietuvoje oficialiai prekiaujama Wookah, Stoney, Ultimate, Al fakher, Nakhla, Al Waha, Adalya, Element, Chaos tabakais.

Lietuvoje kaljano kultūra pastaraisiais metais patobulėjo dar labiau. Išaugęs besidominčių kaljanais ir jų kultūra entuziastų skaičius rodo tendenciją, jog kaljano, kaljano priedų, tabako kokybė tampa prioritetas daugeliui žmonių. Šioje publikacijoje trumpai aptarsime pagrindinius niuansus susijusius su kaljano tabaku ir jo reglamentavimu Lietuvos Respublikoje.

Lietuvoje tabako pardavimą ir vartojimą reglamentuoja “Tabako kontrolės įstatymas“. Šiame įstatyme apibrėžiami pagrindiniai su tabako pardavimu ir vartojimu susiję aspektai. Lietuvoje tabako industrija yra stipriai reglamentuota ir vis labiau varžoma. Kaljano tabakas – į rūkomojo tabako sąvoką įeinantis produktas. Tą galime pastebėti vien atsivertę Valstybinės Mokesčių Inspekcijos puslapį, kuriame visuomenė

informuojama apie Lietuvoje patvirtintus akcizus. Šiuo metu akcizas rūkomajam tabakui yra 78,5 Eur už 1 kg (2020-03-19). Tuo tarpu Vokietijoje, kaljano tabakui taikomas 22 Eur už kilogramą akcizas (2020-03-19). Pasigilinus, galima atrasti ir daugiau šalių, kuriose kaljano tabakui taikomas mažesnis akcizas, nei cigarečių kategorijos tabakui.

Kaljano tabako kainos skirtumas yra drastiškas. Pavyzdžiui 50 g, Adalya kaina Vokietijoje kainuoja 4,5 EUR, kai Lietuvoje šio gamintojo tabakas kaljanui kainuoja vidutiniškai apie 9-9,5 EUR. O pavyzdžiui pasaulinio garso kompanijos Al Fakher tabakas Lietuvoje kainuoja 10 EUR, kai, tuo tarpu Vokietijoje kaina svyruoja apie 4,9 EUR. (2020-03-19 dienos kainomis).

Šiuo metu toks kaljano tabako kainos skirtumas, lemia didesnę šešėlinę rinką. Žmonės natūraliai taupydami, perka nelegaliai įvežtą tabaką ir mokesčius sumoka kitoms Europos šalims. Taip kenkdami Lietuvos ekonomikai, nes pinigai, kurie būtų sumokėti Lietuvoje ir sugrįžę per sumokėtą akcizą, iškeliauja kitur.

Lietuvoje tabako kontrolės įstatymas draudžia kaljano tabaką pardavinėti internetu. Toks sprendimas yra pakankamai logiškas, nes internetinėms parduotuvėms leidus prekiauti internetu, išliktų rizika, jog tabako gaminius galėtų įsigyti jaunesni nei 18 metų asmenys. Šiuo metu Vokietijoje yra svarstoma drausti kaljano tabako prekybą internetu, vien dėl rizikos parduoti tabaką jaunesniems nei 18 metų, asmenims.

Lietuvoje kaljano tabaką galima įsigyti tik fizinėse parduotuvėse.

KITI STRAIPSNIAI

Karščio valdymas 7 Miglos
KAIP IŠSIRINKTI KARŠČIO KAMERĄ?
Kaljano valymo priemonės
KAIP IŠSIRINKTI VALYMO PRIEMONĘ KALJANUI?
Kokią taurelę išsirinkti
KAIP IŠSIRINKTI KALJANO TAURELĘ?
Šaldantys akmenėliai kaljanui ar saugu vartoti
AR SAUGU VARTOTI AKMENĖLIUS KALJANUI?

Aladin kaljanai

Aladin kompanija įkurta dar 1986 metais užsiima kaljanų gamyba ir prekyba, kaljano tabako, natūralios anglies ir kaljano priedų distribucija. Kompanija Aladin prekyba užsiėmė dar prieš pradedant populiarėti kaljanų kultūrai Vakarų Europos šalyse. Aladin vaidino vieną pagrindinių vaidmenų formuojant kaljano kultūrą pasaulyje.

Prieš 30 metų niekas neįsivaizdavo, jog įvairaus amžiaus žmonės užsinorėję pasikurs kaljaną iškyloje ar prie jūros. Kaljanas buvo pamirštas – buvo pastatytas į vieną kampą su bongais, kanapėmis, ar net heroinu. Būtent tuo sunkiu metu, Aladinas Kotbas įkūrė kompaniją Aladin, kuri specializavosi kaljanų, kaljano aksesuarų bei tabako gamyboje. Taip prasidėjo iki šiol trunkanti sėkmės istorija. Net pats didžiausias vizionierius nesitikėjo, jog kaljano “banga” Europą užpuls tokia jėga. Ir jau dešimtame dešimtmetyje kaljano bendruomenė nemenkai prasiplėtė. Pradėjo kurtis forumai, entuziastų grupės ir bendruomenės įvairiuose Europos miestuose. Tuo tarpu turizmas tokiose šalyse kaip Egiptas, Turkija, Tunisas ėmė augti, kas į daugelio gyvenimus įnešė kaljano potyrius. Pradėjus labiau domėtis kaljanų subtilybėmis, žmonės ėmė ieškoti kaip būtų galima įsigyti kokybiškus kaljanus. Taip Aladin tapo rinkos lydere, nes galėjo pasiūlyti kaljanus, kurių poreikis vis labiau augo.

Dar didesnis kaljano populiarėjimas prasidėjo apie 2000 metus. Pradėjus kurtis internetinėms parduotuvėms, prekyba tapo paprastesne. Tai neaplenkė ir kaljano industrijos. Per tą laiką Aladin, kaip pirmasis kakjanų gamintojas Vokietijos rinkoje, pradėjo dalyvauti įvairiose prekybos mugėse ir parodose, tokiose kaip “Intertabak”, “Ambiente”, ar “Tendence”. Taip ilgainiui išsiplėtė klientų ratas.

Aladin šiuo metu rinkai pasiūlo vienas už kitą geresnius produktus, tokius kaip Aladin MVP serijos kaljanus, kurie pasižymi puikiu dizainu, yra funkciškai patogūs. Kaljanai stebina tiek kokybe, tiek kaina.

Jei norite įsigyti Aladin kaljanų, spauskite ant nuotraukos:

Aladin MVP 470 kaljanas

Amy Deluxe Kaljanai

Amy Deluxe kaljanų ir jų priedų prekės ženklas skaičiuoja jau dvyliktus metus. Vokiška kokybe paženklinti kaljanai per ilgą laiką yra pamėgti daugelio kaljano entuziastų bei kaljano barų. Priklausomai nuo kainos, kaljanai pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Šiuo metu kompanija siūlo tris prekės ženklų linijas – Amir’s, 4 Stars bei AMY Deluxe.

4 Stars kaljanai yra pigiausi, lyginant su kitomis prekinių ženklų linijomis. Perkant būtent šio prekės ženklo kaljaną, reikėtų atsižvelgti į planuojamą rūkymo intensyvumą. Nes būtent pigesni kaljanai, naudojant intensyviau dažniausiai tarnauja ne ilgiau kaip pusę metų. Būtent 4 Stars kaljanų kaina oficialiame puslapyje svyruoja nuo 45 iki 69 EUR už komplektą. Į komplektą įeina – kaljano stiebas (šachta), stiklinė kolba, silikoninė šlanga, metalinis kandiklis, egiptietiško tipo taurelė, kaminėlis.

Amir’s Kaljanai priskiriami aukštesnei kategorijai. Tai plieniniai kaljanai, kurių komplekto kaina svyruoja nuo 120 iki 490 EUR. Šie kaljanai pasižymi ilgaamžiškumu ir puikiai tinka tiems, kas planuoja rūkyti dažniau. Puošnūs ir kokybiški Amir’s kaljanai atrodo pakankamai įspūdingai. Pats brangiausias, 490 EUR kainuojantis Amir’s 409 kaljanas yra vienas didžiausių rinkoje. Jo aukštis – “tik” 1,70 m. Prie kaljano galima prijungti net 6 šlangas. Į komplektą įeina kaljano stiebas, kolba, dvi egiptietiško tipo taurelės, silikoninė šlanga, laikiklis šlangai, aliuminis kandiklis.

Sukomplektuotos taurelės tokiam kaljanui yra per mažos, dėl ko norint rūkyti su 6 šlangom, reikėtų įsigyti taurelę, kurioje tilptų daugiau tabako. Jei žinote kur būtų galima įsigyti nestandartinio dydžio taurelę, būtinai rašykite į komentarus.

Trečias prekinis ženklas – Amy Deluxe. Po šiuo ženklu slepiasi didžiausias kaljanų pasirinkimas – daugiau kaip 130 įvairiausių modelių, kurių komplekto kainos svyruoja nuo 40 iki 180 EUR. Pagrindinės medžiagos, iš kurių pagamintos metalinės detalės yra aliuminis, žalvaris, nerūdijantis plienas. Kaljanai taip pat sutverti kokybiškai. Kaip ir anksčiau aprašyti prekės ženklai, taip ir AMY Deluxe kaljanai yra pilnai sukomplektuoti ir paruošti naudojimui. Dažniausiai AMY Deluxe kaljanai vertinami dėl nedidelės kainos ir kokybės. Vokietijoje juos yra pamėgę nemažai kaljano barų.